75-31-M/01

Předškolní a mimoškolní pedagogika

Získejte kvalifikaci pro práci s dětmi předškolního a mladšího školního věku, která vám umožní stát se učitelem v mateřské škole, vychovatelem ve školní družině či pedagogem volného času.
Délka studia
2 roky zakončené maturitní zkouškou z odborných předmětů
Školné
30.000 Kč/školní rok, možno rozložit až do 4 splátek
Podmínky pro přijetí
Již dokončené středoškolské vzdělání s maturitní zkouškou z českého jazyka a splnění dalších kroků přijímacího řízení do volné kapacity školy.

Proč právě naše škola?

Vyučující jsou odborníky z praxe

Naši učitelé ví, o čem mluví. Jsou to lidé s dlouholetými zkušenostmi z terénu. Jejich přednášky jsou opřené o každodenní praxi.

Studium jednou týdně odpoledne

Víme, jak je náročné stíhat vzdělání u pracovního poměru. Proto u nás probíhá výuka v dálkovém studiu jednou za týden v odpoledních hodinách.

Ihned do zaměstnání

Po dokončení studia Předškolní a mimoškolní pedagogika není třeba absolvovat zdlouhavé zaučování, protože praxi už budete mít za sebou.

Jak studium probíhá

Podání přihlášky

Podání přihlášky

Od ledna je možné podat přihlášku prostřednictvím elektronického formuláře. Do vámi vyplněného e-mailu vám dorazí další instrukce, co s přihláškou máte dál podniknout.

Přijímací řízení

Přijímací řízení

Pokud úspěšně projdete přijímacím řízením a stanete se studentem naší školy, budete o tom informováni e-mailem. Vše probíhá pouze elektronicky.

Výuka

Výuka

Výuka začíná nejčastěji již 1. týden v září a následně probíhá po celé 2 roky studia ve stejný všední den v odpoledních hodinách (nejdříve od 12:30). O tom, do jaké třídy a v jaký den budete chodit, budete informováni před zahájením školního roku prostřednictvím e-mailu.

Zakončení studia

Zakončení studia

Studium zakončíte maturitní zkouškou z odborných předmětů, kterými jsou pedagogika, psychologie a dále jedna z volitelných výchov s metodikou: hudební, výtvarná, dramatická či tělesná. Volba je v tomto případě na Vás.

Profil absolventa

  • Absolvent se uplatní jako učitel MŠ nebo jiného zařízení pro děti předškolního věku, jako vychovatel ve školní družině či pedagog volného času.
  • Absolvent u nás získá odbornou kvalifikaci dle legislativních podmínek, vč. potřebné praxe, aby mohl ihned nastoupit do výkonu zaměstnání bez nutnosti odborného dohledu.
  • Umí jednat odpovědně, kultivovaně, taktně, podle zásad profesní etiky a společenských norem.
  •  

Profil absolventa

  • Respektuje práva, osobnost a názory druhých, uplatňuje rovný přístup k lidem, komunikuje citlivě a efektivně.
  • Při práci s dětmi rozvíjí pozitivní sociální vztahy a podporuje prosociální jednání, provádí citlivou sociální intervenci a zajišťuje prevenci sociálně patologických jevů.
  • Uplatňuje na základě humanistického pojetí výchovy citlivý a individualizovaný přístup k dítěti, zohledňuje potřeby jednotlivců, provádí pedagogickou diagnostiku a systematicky sleduje a hodnotí vzdělávací pokroky dětí.
  •  

Co vzkazují absolventi?

„Příjemné prostředí, vynikající komunikace, při jakémkoliv problému škola vyjde vstříc, výuka srozumitelná a pedagogové jsou odborníci s praxí.“

P. Š.

studentka školy Mills
„Splnila jsem si svůj životní sen z dětství a pracuji v mateřské škole, kde jsem pracovala jako učitelka i po dobu celého studia. Nyní od září pracuji s postiženými dětmi a je to ta nejnádhernější práce, jakou člověk může dělat.“

Jitka Riedingerová

absolventka 2022
„Na tuto školu velmi ráda vzpomínám. Naplnila mé očekávání a byla jsem tu se vším velmi spokojená. Určitě bych školu všem, kdo zde chtějí studovat, doporučila.“

M. R.

absolventka 2022
„Dlouho jsem jenom přispívala v organizacích a volnočasových aktivitách a pomáhala s realizací dětských programů. Teď, díky škole Mills a získané odbornosti, můžu tyto aktivity nejenom vymýšlet, ale i vést jejich uskutečňování – stát na vlastních nohách a spoléhat na to, co jsem se naučila.“

Markéta Nedorostová

absolventka 2017

Máte dotaz ke studiu?
Zeptejte se vedoucí oboru.

Kliknutím tlačítko "Poslat" souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Formulář je chráněn službou reCAPTCHA od společnosti Google.
×